Neoriginální náhradní autodíly

Velká část motoristů žije v domění, že nejlepší náhradní autodíly jsou ty originální, které jsou přímo od výrobce automobilu. S otevřením trhu se k nám však stále více dostávají i díly neoriginální. Ne vždy je pravdou, že právě neoriginální díl je špatný a neměli byste jej do svého vozu dávat. Autodíly od výrobců dílů a komponetů mohou být často lepší, než ty originální.

Možná ani nevíte, že jen 25% dílů na automobilu pochází od originálního výrobce a přitom až 75% dílů stejně nakupuje výrobce vozů u svých dodavatelů, kterými jsou výrobci dílů a komponentů. Může se jednat např. o brdy, tlumiče, výfuky, spojky apod. Takže máte na svém voze vlastně i vy díly neoriginální.

Výhodou neoriginálních dílů je to, že jsou mnohem levnější. Neplatíte za značku, jak tomu často je a na výměně autodílu značně ušetříte. Jak se stavíte k problematice originálních a neoriginálních dílů vy? Kde vy případně díly nakupujete?

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto - Moto a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Neoriginální náhradní autodíly

  1. Já jsem nedávno potřeboval koupit nová zpětná zrcátka na Octávku a když jsem viděl cenu za originální, tak se mně do výměny moc nechtělo. Tak jsem hledal na netu neoriginální a nakonec koupil je, protože jsou výrazně levnější. Navíc má díky nim auto sportovnější vzhled a to se mi i víc líbí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *