Bolest zad

Přidejte i vy své hodnocení

Bolest v zádech je nepříjemná součást lidského života. Občas tento nežádoucí stav potká každého a někteří už bolestivé záda berou jako každodenní nevyhnutelné utrpení. Otázkou však zůstává, jak se dá takovému stavu předejít či se ho zbavit a jaká opatření člověk pro bezbolestný pohyb může udělat.

Ano prášky proti bolesti mohou být řešením, ale ti, kdo trpí každý den, by možná upřednostnili i jiný způsob, než se každý den dopovat chemicky upravenými pilulkami. Každodenní speciální cviky na zpevnění zádového svalstva jsou jednou z možností, ale pokud se na to podíváme objektivně, pak zjistíme, že jen málo jedinců si dokáže udržet takovouto každodenní disciplínu. V každém případě pro sebe můžete udělat alespoň to, že při zvedání těžkých břemen si udržíte postoj s vyrovnanými zády a zátěž tak přenesete z velké části na nohy. Jinou variantou je pravidelná masáž zad od zaučené masérky či maséra. Masáž je služba, která může být také ideální dárek, když už nevíte co vymyslet pro vaše blízké (vy už nemusíte vymýšlet další nápady na dárek a váš známý si užije uvolňující a relaxační masáž).

Rady jak na bolestivá záda vám samozřejmě může poskytnut také váš lékař a na internetu je ledacos k pročtení. Je třeba také pomýšlet na to, že velkou část dne trávíte v posteli, na které ležíte. Proto byste měli pečovat o své záda také tím, že si pořídíte kvalitní matrace. Kvalitní matrace za rozumné ceny jsou k dostání též v internetových obchodech a to nejen na těch českých, ale též u našich slovenských sousedů můžete najít lákavý nápis „matrace akcia“. Samozřejmě pokud ovládáte cizí jazyky, pak můžete porovnat výhodnost cen i v jiných zemích.

Jak řešíte bolestivá záda vy?

Tvorba webových stránek: Webklient