Plastová okna

Kdo dnes rekonstruuje dům, nedílnou součástí je výměna oken. Oblíbenými okny jsou plastová okna. Ta se na našem trhu nachází již několik let a stále se zdokonalují jejich vlastnosti. Trend mít plastová okna na rodinném domě postupem času přešel i na panelové domy. Kromě plastových oken je možné ještě stará okna vyměnit za dřevěná, hliníková či eurookna. Technické a izolační vlastnosti plastových oken jsou důvodem, proč jsou tak hojně používaná a nejvíce rozšířená.

Výhodou plastových oken je také snadná údržba a poměrně dobrá stálost. Je možné si vybrat z pestré škály odstínů, takže můžete plastová okna sladit jak s interiérem, tak exteriérem. Standardní barva je bílá, avšak není problém zvolit odstín v imitaci dřeva apod.  Plastová okna samozřejmě šetří energii, neboť skrze ně nedochází k tepelných ztrátám.

Výrobců plastových oken je mnoho. K dostání jsou plastová okna dražší, až po ta nejlevnější. Určitě není jednoduché vybrat firmu, u které vám okna zhotoví a namontují. Měnili jste své staré okna za plastové i vy? Jak jste s nimi spokojeni?

Příspěvek byl publikován v rubrice Domácnost a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Plastová okna

  1. Na stěhování se už chystám dlouho. Dokonce už mám koupený starší byt, jehož cena byla dost výhodná. No ale nyní mi zbývá rekonstrukce a okna jsou základ. Doporučujete plastová okna, nebo ta euro okna? Jaké jsou jejich výhody?

  2. Je nutné používat i tmel či podobné materiály na zadělání mezer mezi okny? Uvažuji, že si plastová okna pořídím, ale chtěl bych si je namontovat sám, nebo si je mám raději nechat udělat kompletně od firmy?

  3. My jsme si nechali dělat okna od firmy JKT OKNA Olomouc a musím říci,že jsem moc spokojená…Okna jsou opravdu kvalitně vsazená.Dobře těsní.Cena byla také rozumná..domluva s firmou také na úrovni.Jsou solidní…montážníci po sobě i uklidí,takže to bylo super…
    Musí se často větrat a to hlavně v kuchyni aby se časem nezačala dělat někde plísen.Jitka

  4. Dům jsme rekonstruovali asi před dvěma lety.Na doporučení jsem měnil dřevěná okna na plastová.Z několika firem, které jsem měl v hledáčku, jsem si nakonec vybral firmu Vekra, protože s nima měl dobré zkušenosti kolega z práce.Montáž dělala externí firma najatá Vekrou, která po sobě i uklidila.Okna jsou dobře zpracována a jsem s nima spokojený.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *