Dotace z Evropské unie

Máte nápady, jste kreativní, ale nemáte dostatečný kapitál pro uskutečnění vašeho podnikatelského záměru?Pak se snažte využít dotací z EU. Pokud však nemáte dostatek času vybrat tu správnou dotaci a napsat žádost, pak neváhejte a využijte služeb specializované společnosti na dotace.

Jaké jsou její výhody? Vybere vhodný druh dotace pro váš záměr, pomůže vám váš záměr optimalizovat a samozřejmě podá žádost o dotaci se všemi náležitostmi. Pokud budete mít zájem, pomůže vám i při samotné realizaci daného projektu.

Většina společností se často orientuje na daný druh dotací. Třeba na www.dotacnisluzby.cz naleznete programy na dotace v oblasti zemědělství, životního prostředí, dotace na cestovní ruch apod. Dotace mohou dostat různé typy podnikatelů, obcí nebo měst. I v případě, že jste malý živnostník, určitě se nebojte o dotaci zažádat.

Máte s dotacemi zkušenosti? Podařilo se vám takto získat finanční prostředky? Podělte se s ostatními.

Netradiční dárky

V dnešní době je tolik věcí, že se vždy najde něco, co udělá druhému člověku radost. Ovšem jak čas plyne, většina z nás se snaží vymýšlet nové a nové věci – dárek k narozeninám, Vánocům a podobným příležitostem. Nijak to neusnadňuje fakt, že se opakují každým rokem.

Hodně se poslední dobou rozmáhají netradiční dárky. A je taky pravdou, že dárce ve velké většině případů s takovýmto dárkem slaví velký úspěch. Je zde velmi důležité trefit se do vkusu oslavence, protože jak se říká – sto lidí, sto chutí. Ne každému by se zamlouvalo například potápění se žralokem nebo starání se v zoologické zahradě o exotická zvířata, mnozí by jistě upřednostnili možnost uvařit si pivo nebo dostat darem například degustační menu.

Jak již bylo řečeno, najdou se i lidé kterým takové novoty, jako jsou sportovní, či jiné zážitkové dárky příliš nevoní, a proto je třeba zvolit nějakou jinou alternativu. V takových případech by možná udělal radost dárkový poukaz na bělení zubů. Kdo by nechtěl mít úsměv jako filmová hvězda, no ne? Ovšem pozor! I když je dárek kupován v dobrém úmyslu, někdo by si takovýto dár mohl vzít i osobně.

Máte nějaké zkušenosti s takovýmito netradičními dárky?