Zkušenosti s hořčíkovým olejem na svalovou únavu

Přidejte i vy své hodnocení

Hořčík je pro tělo jedním z klíčových minerálů a jeho zvýšený příjem se doporučuje zejména sportovcům. Já sice nejsem žádná profesionální sportovkyně, ale v létě mám pohybu docela dost. Naběhám kolem 60 km týdně, prokládám to cyklistikou, plaváním, kolečkovými bruslemi a sem tam posilováním. Nohy trpí a v noci mě budí křeče.

Přes léto tradičně již preventivně nasazuji magnézium v tabletách. Při letošní, výše popsané zátěži, ale nestačilo. Ačkoliv jsem ho užívala již několik týdnů, stále mě v noci budily křeče. Pátrala jsem na internetu v magazínech o běhání a našla pomoc – hořčíkový olej.

Vyhovuje mi lokální aplikace

Přes kůži se minerály obecně vstřebávají rychleji než přes střeva a mnohdy také dokonaleji, protože tablety ne vždy obsahují hořčík v dobře vstřebatelné podobě. Hořčíkový olej mi však nejvíce vyhovuje zejména díky možnosti lokální aplikace. Mě trápí nejvíce křeče v nohách, a proto mi přijde logické doplňovat hořčík právě tam.

Jak tedy používám hořčíkový olej?

  • Nejčastěji si ho vmasíruji přímo do lýtkových svalů.
  • Když nemám čas, prostě ho do nohou vetřu, nechám působit a pak smyju.
  • Někdy si ho přidávám do teplé koupele. Horká voda je obecně dobrá na uvolnění svalstva a v kombinaci s hořčíkem ještě lepší.

Možná je to pracnější než spolknout jednu tabletku, ale efekt je výrazně lepší.

Používám kvalitní německý hořčíkový olej

Já používám hořčíkový olej z e-shopu Woldoshop.eu. Jde o výrobek německé značky WoldoHealth, pochází z přírodního zdroje Zechstein. Jelikož se jedná o 31% chlorid hořečnatý, z 5 ml oleje ze získat 508 mg hořčíku. To je dost pro pokrytí denní potřeby, člověk by měl přijmout kolem 400 mg hořčíku denně, sportovci samozřejmě více. Prodejce má v nabídce také hořčíkový olej ve spreji, ten se chystám vyzkoušet příště, aplikace by mohla být ještě jednodušší.

Tvorba webových stránek: Webklient