Recenze: Skládací paletové kontejnery přepraví až 750 kg

Přidejte i vy své hodnocení

Říkáte si možná: „Wow!“ Nebo naopak: „No a?“ Pojďme se v naší recenzi na tyto konkrétní kontejnery podívat a zjistit, jaké jsou jejich benefity a jestli si skutečně náš obdiv zaslouží.

Co jsme o skládacích plastových kontejnerech zjistili v úvodu

Skládací paletové kontejnery patřící do skupiny tzv. FLC kontejnerů (mezinárodní zkratka pro pojmenování skládacích paletových kontejnerů) vyrábí firma Schoeller Allibert. Jde o plastové kontejnery hned několika druhů, a to Magnum Optimum, Magnum Optimum Hopper a Magnum Helium. Vyrábí se pro skladování i využití ve výrobních prostorách. Jejich důležitými vlastnostmi jsou zejména stohovatelnost a výborná skladovatelnost ve chvíli, kdy jsou prázdné a nepoužívají se, protože se dají složit. Obě tyto vlastnosti se využívají i při přepravě, kdy šetří náklady firmám a současně snižují uhlíkovou stopu šetrnější formou přepravy (méně zabraného prostoru = méně kamionů = nižší uhlíková stopa).

Skládací paletový kontejner Magnum Optimum

Nejprodávanějším z FLC kontejnerů je Magnum Optimum. Právě on dokáže převézt až 750 kg. Je to ideální kontejner pro průmyslovou výrobu a je hitem v automobilovém průmyslu. Uplatnění však nalezne i v dalších odvětvích. Vyniká hladkým povrchem pro snadné čištění. Obsahuje dvířka na jedné dlouhé a jedné krátké straně. Redukce objemu po složení je až 73 %. Kontejnery Magnum Optimum nabízí maximální stohovací nosnost 4 na 1 a maximální dynamickou nosnost 2 na 1.

Skládací paletový kontejner Magnum Optimum Hopper

Tento kontejner se statickou nosností 500 kg má pevné dno, pevné stěny a je bez dvířek na koncích. Magnum Optimum Hopper je vybaven dvěma lyžinami a dvěma nohami. Je to ideální kontejner pro průmysl s přísnými hygienickými požadavky. Jde jej vybavit i víkem a protiprachovým krytem k maximalizaci ochrany obsahu. Hodí se po přímý kontakt s potravinami a je ideální pro uložení sypkých složek. Snadno se čistí díky hladkému povrchu a šikmé stěny zajišťují rychlý odvod vody.

Skládací plastový box Magnum Helium

Třetí skládací velkoobjemový kontejner, Magnum Helium, vyniká svojí mimořádně nízkou hmotností a současně je přizpůsoben pro snadnou manipulaci. Je to lehký skládací plastový box (při objemu 792 l má hmotnost pouhých 36,5 kg) s dvířky na dvou dlouhých stranách pro lehčí přístup. Má plné stěny a hladké dno s odtokovými otvory a stojí na devíti nohách. Redukce objemu po složení je až 64 %. Kontejnery Magnum Helium nabízí maximální stohovací i maximální dynamickou nosnost 2 na 1.

Výhody skládacích paletových kontejnerů Schoeller Allibert

Firma kontejnery vyrábí z recyklovaných plastů a po skončení životnosti se opět plně recyklují. Jsou tedy připraveny pro cirkulární ekonomiku. Jde o opakovaně použitelné plastové výrobky, což zvyšuje jejich pozitivní vliv na trvale udržitelný rozvoj. Uhlíkovou stopu pak snižuje jejich stohovatelnost a skladovatelnost v plném i v prázdném a současně složeném stavu.

Závěr recenze

Plastové skládací kontejnery Schoeller Allibert jsou moderním řešením, u kterého se ukazuje, jak obrovské benefity mohou ekonomice a současně ekologii přinášet chytrá řešení. Pro firmy, které dbají na trvale udržitelný rozvoj, ale taktéž se snaží chytře snižovat své náklady v logistice – ať již v dopravě či skladování, jsou ideálním řešením. Schoeller Allibert je umí nabídnout pro všechna odvětví. Takže za nás: „Wow!“

Tvorba webových stránek: Webklient