Dukanova dieta

Dukanovu dietu vymyslel francouzský lékař  Pierre Dukan. Jedná se o velice zajímavou dietu, jejích podstatou je konzumace bílkovin a omezování sacharidů. Dukanova dieta u nás není příliš známá, francouzi jí však mají rádi a držela i třeba i Carole Middletonová, matka Kate Middleton, která za 4 dny shodila 2 kg. Dukanovou dietou si udržují postavu i Gisele Bündchenová a herečka Jennifer Lopezová.

U této diety je důležité si stanovit, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se pak odvíjí délka diety. Dukanová dieta se skládá ze čtyř fází: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V první, útočné fází se konzumují jen netučné bílkoviny ? maso, vejce apod. Během pěti dnů můžete zhubnout až 3 kg. Důležité je vypít min. 2 litry neslazené vody. V druhé, proplouvací fázi, se přidává zelenina, syrová a tepelně upravená. Ve třetí se přidávají k bílkovinám a zelenině také ovoce. Poslední fáze tvrá dlouho, v podstatě celoživotně.

Tvrdí se, že u Dukanovy diety se nemusíte obávat jo-jo efektu, ale je třeba dodržovat čtvrtou fázi i poté, co jste se dostali na vytouženou váhu.

Drželi jste nebo momentálně držíte Dukanovu dietu? Podělte se s námi o vaše zkušenosti, zda vám tato metoda pomohla zhubnout.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Dukanova dieta

  1. Tuto dietu jsem nedržela. Je možné, že někomu může pomoci zvlášť, pokud máte jen pár kilo navíc. Já jsem měla velkou nadváhu a jediné, co mi pomohlo byl výživový poradce. Pokud si už nevíte rady, určitě se na něj obraťte, ale chce to silnou vůli a odhodlání zhubnout.

  2. Dukanovu dietu držím, jsem ve fázi 3., kdy už máte vysněnou váhu a teď jí musíte konsolidovat – tj zvyknout tělo neukládat vše co sníte do tukových zásob.
    Teď jen pár čísel…. od 12.1.2013 do 21.3. – 15kg / 73 na 58kg/, -15cm v pase, z vel 44 do 38.
    Držíme spolu s manželem ….jeho cifry…12.1. do 1.4. – 20kg /115 na 95kg/ , -13,5cm v pase, vel XXL na XL. VYLÉČENÝ Z VYSOKÉHO TLAKU!!!! Nepotřebuje žádné léky -krevní tlak se upravil na normál!!!!!
    Vřele doporučujeme, opravdu to funguje a to jsme milovali sladké i tučná jídla jako většina národa….a jde to i přes to, nemáte hlad, jíte kolik potřebujete…kupte si knihu, poctivě prostudujte a dejte se do toho, je to skvělý pocit nenosit ty faldy všude sebou!!!! Držím palce a jak říká autor…13milionů lidí se nemůže mýlit!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *