Elektronické cigarety

Elektronické cigarety už nejsou na našem trhu žádnou novinkou. Úspěšně se zde prodávají již několik let. Elektronická cigareta je určena pro kuřáky, kteří chtějí kouřit zdravě a nadále si neničit své zdraví. Při kouření elektronické cigarety nedochází k vdechování škodlivých látek, jako je třeba dehet. Uvolňuje se pouze pára s nikotinem a tudíž se do prostředí nedostává kouř, který by obtěžoval okolí. Elektronická cigareta se kouří tak, že do do ní vloží náplň, tzv. e-liquid. Skládá se  z e-baterie, atomizéru a nikotinové e-náplně.

10 důvodů, proč je lepší kouřit elektronické cigarety?

 1. Kouření elektronické cigarety je zdravotně zcela nezávadné.
 2. Elektronická cigareta vám umožní ušetřit minimálně polovinu finančních prostředků, které vkládáte na koupi klasických cigaret.
 3. Nemusíte se obávat abstinenčních příznaků při přechodu e-kouření.
 4. Elektronická cigareta je zároveň bezpečnější z toho pohledu, že nehrozí například vznik požáru z nedopalků.
 5. Díky e-kouření nevystavujete své okolí následkům pasivního kouření, ani neobtěžujete zápachem z kouře.
 6. Vaše oblečení a dech již nebude mít odér cigaretového kouře.
 7. Použivání elektronické cigarety je dovoleno kdekoli.
 8. Výhodou je možnost měnit příchutě elektronické cigarety.
 9. Elektronická cigareta je Vám vždy a okamžitě k dispozici. Nemusíte ji zapalovat, ani típat.
 10. E-kouření je rozhodně modernější a společensky přijatelnější než klasické cigarety, které už dávno nejsou IN.

Jaké zkušenosti máte s elektronickými cigaretami vy? Podělte se s námi o své dojmy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a jeho autorem je Romana. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Elektronické cigarety

 1. Jsem kuřák zhruba 10 let a den bez cigarety, to jsem si neuměl ani představit. Začal jsem si však uvědomovat, že překouřím fakt dost a měl bych s tím něco dělat. Říkal jsem si, že když však kouřím tolik let, tak asi stěží přestanu zde dne na den. Hledal jsem nějaké informace o tom, jak přestat kouřit apod. No…abych řekl pravdu, věděl jsem, že to bez cigarety nedám. Pak mně napadala varianta elektronické cigarety. Něco málo jsem o tom již slyšel a rozhodl jsem se pro vyzkoušení. Kouření elektronické cigarety je zdravotně nezávadné a přechod na e-kouření je prý v pohodě, takže jsem do toho šel. Pořídil jsou si svou první elektronickou cigaretu a efekt je ještě mnohem lepší, než jsem doufal. Elektronická cigareta je super, mohu fakt doporučit. Cítím se mnohem víc v pohodě, vím, že e-kouřením si neničím zdraví, nesmrdí mně oblečení, ani prostor, ve kterém kouřím.

 2. Kouřím cca 3 roky, ale chtěla jsem s tím už přestat. Jo, sice jsem přestala, na chvíli, ale pak jsem opět začala, nevydržela jsem to. Stres, nervozita na mě upadaly. Tak jsem se rozhodla, že si koupím elektronickou cigaretu. Zaujaly mě její recenze a také pestrý výběr e-liquid. Nejprve jsem si koupila tu náplň se střední intenzitou nikotinu, skvělé, cigarety jsem si už nekoupila… Pak jsem postupně začala kupovat e-liquid s menším obsahem nikotinu a dnes si zapálím už jen sem tam. Teda „zapálím“, samozřejmě, že zakouřím jen e-cigaretu. Nedám na ni dopustit…

 3. Tak pokud ji chce, nějaká stylová by ji určitě potěšila 🙂 Hlavně ne ten nejlacinější šunt, byly by s tím jen problémy.

 4. S tím zdravím se toho kolem el. cigaret nadělá dost, ale určitě věřím, že to bude menší zlo, než klasické…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *