Zkušenosti s vodní dýmkou

Přidejte i vy své hodnocení

Inhalace tabákových výrobků je mou celoživotní vášní, která však mohla vzít nedávno za své. Cigarety totiž opět zdražily, a kdybych si měl každý den kupovat krabičku, brzo bych přišel na buben.

Proto jsem uvažoval o alternativách. Nejprve jsem myslel, že si zase budu cigarety balit postaru, do papírků, nicméně pak mi jeden známý doporučil zkusit vodní dýmku. A díky tomu jsem zásadním způsobem změnil pohled na věc.

Nemusí být drahé

Dýmky vodní jsou poměrně drahé, i když záleží samozřejmě na modelu. Tak či onak, je to investice často v řádech tisícikorun. Rozhodně to vyjde dráž než si kupovat papírky. Alespoň z dlouhodobého hlediska. Nicméně jsem nechtěl bazírovat pouze na té nejnižší možné ceně. Také mi vždy šlo i o chuť. 

Vodní dýmky totiž mají nádobu na vodu, ve které se kouř očišťuje a zároveň i chladí, což ho dělá jemnějším a méně štiplavým. Jelikož jsem předtím nikdy z vodní dýmky nekouřil, rozhodl jsem se to zkusit.

Jakožto nevěřící Tomáš jsem šel nejdříve do té nejmenší a zároveň nejlevnější verze. Byla vcelku kompaktní, a tudíž i mobilní. Mě však zajímala chuť. Po první zkoušce jsem měl rozporuplné pocity. Chuť dýmu byla o něco jemnější, než jsem byl zvyklý u cigaret, nicméně k dokonalosti to mělo daleko. 

Lepší je investovat alespoň do střední třídy

Podle kamaráda je problém v malé nádobce na vodu, která nedokáže kouř dostatečně vyčistit. Pokud si chci inhalování svého oblíbeného tabáku skutečně užít, měl bych si prý koupit alespoň střední třídu. Po chvíli uvažování jsem tak učinil a skutečně, celkový prožitek z kouření byl mnohem lepší.

Nutno dodat, že střední třídy vodních dýmek jsou často o dost dražší než nejmenší verze, ovšem tato investice se rozhodně vyplatí. Já si navíc i s dýmkou koupil také rovnou dvě korunky pro vodní dýmky, abych měl v případě poškození nebo ztráty okamžitě náhradu.

Vodní dýmky nejsou pro každého, ovšem já jsem si je zamiloval. Nedají se samozřejmě používat kdekoliv, avšak zlepšení chuti za tuto oběť rozhodně stojí.

Tvorba webových stránek: Webklient