Pronájem bytu Olomouc – 4 důvody, proč se zabydlet v historickém centru Moravy

Zvažujete pronájem bytu v Olomouci, ale nejste zcela přesvědčeni o výhodách této lokality? Následující řádky vás ujistí, že se jedná o skvělou volbu, ať už z hlediska pracovních příležitostí, studia nebo společenského života. Dočtete se, jaké kulturní události a volnočasové aktivity město nabízí a dozvíte se, proč je právě Olomouc vyhledávaným místem pro život. Pakliže se rozhodujete, kde se usadit, ponořte se do čtení.

Pronájem bytu v Olomouci pro studenty i rodiny

Jedním z důvodů, proč se lidé stěhují do Olomouce je bezesporu studium. Ve městě najdete jednu z nejprestižnějších univerzit v ČR, jejíž jednotlivé fakulty nabízejí mnoho zajímavých oborů od humanitárních po technické a přírodní vědy. Nejen studenti však hledají pronájem v Olomouci. Toto město je z hlediska vzdělání perspektivní také pro rodiny s dětmi. Díky strategické lokalitě bydlení se vaši potomci nebudou muset v budoucnu za studiem trmácet přes půl republiky. Nachází se tu mnoho středních škol a učilišť, konzervatoř i vyšší odborné školy.

Unikátní developerské projekty na dosah ruky

V posledních letech zažívá Olomouc veliký rozmach v oblasti výstavby nových bytů. Trh s realitami zaznamenává dlouhodobě vyšší poptávku po nájemních bytech v této lokalitě, díky čemuž se realizuje řada nových developerských projektů. Není tak vůbec složité získat pěkné pohodlné bydlení v rozumné vzdálenosti od centra. Vznikají tu rezidenční sídla i klasické bytové domy, takže si na své přijdou podnikatelé, rodiny, páry i jednotlivci.

Výhodou developerské výstavby je možnost získat byt podle svých představ. Většina nových rezidencí nabízí dispozičně různorodé jednotky – od garsonek po velké byty pro početnou rodinu. Některá sídla vám navíc zajistí nadstandardní služby, jako jsou například:

  • Recepce a bezpečnostní systém v celém domě
  • Parkovací místa
  • Zrenovované okolí domu, parky, hřiště pro děti, aj.
  • Posilovna, sauna a podobné služby

Bohatý kulturní život

Olomouc je známá pro svůj bohatý společenský život. Vyžití zde najdou studenti a dospělí, kteří touží po kulturních zážitcích, ale také rodiny, jež potřebují aktivně zabavit své ratolesti. Rodiče s dětmi ocení možnost návštěvy zoologické zahrady na Svatém kopečku, Aquaparku či lanového centra a dalších atrakcí, kterých v tomto městě najdete nespočet. Dá se říci, že v Olomouci nechybí žádný druh kultury, nachází se zde:

  • Galerie, muzea a knihovny
  • Divadla a kina
  • Sportoviště a kulturní akce

Mezi nejvyhledávanější společenské události, které se ve městě každoročně pořádají je nutno zmínit například festival dokumentárního filmu Academia film Olomouc. Milovníky zlatého moku jistě potěší slavnosti piva, fanoušky divadelních představení zase populární festival Divadlo Flora.

Památky, kam oko dohlédne

Jedním z největších lákadel pro bydlení v Olomouci je bezesporu množství historických památek a silný genius loci, díky kterému je tato oblast velmi atraktivní. Kromě historického centra plného kaváren, restaurací a obchodů můžete navštívit řadu chrámů, kostelů, kaplí i architektonické skvosty, jako jsou například Arcibiskupský nebo Zdíkův palác. Kromě památek se Olomouc pyšní nádhernými parky, které vybízí k odpolední procházce či pikniku.

Dostali jste se nakonec článku a jistě už chápete, proč stále roste poptávka po pronájmu bytů v Olomouci. Dočetli jste se, že se jedná o historické centrum Moravy plné kulturních památek a společenského života. Zjistili jste, že je Olomouc ideálním místem pro život díky vysoké nabídce nových bytů a pestrému výběru kvalitních škol. Nečekejte na nic a jděte bydlet do jednoho z nejkrásnějších měst v ČR!

A co říkáte na bydlení v Olomouci vy? Líbí se vám bohaté kulturní vyžití a možnost studia vysoké školy v místě bydliště? Nebo raději upřednostňujete život na venkově a do města jezdíte jen v nejnutnějších případech? Budeme rádi, když se s námi o své dojmy podělíte v komentářích.

Tvorba webových stránek: Webklient