Do domácnosti patří šňůry na prádlo, k dětem švihadla

Přidejte i vy své hodnocení

Ani v přetechnizované domácnosti to nejde bez klasiky – šňůr na prádlo, rohoží, běžných švihadel, případně lan pro různé sportovní aktivity. Klasiku prostě nic nenahradí. Vyrábí ji česká Delana. Vyzkoušeli jsme její výrobky.

Jak doma sušíte?

Já se přiznám rovnou, v sušičce na prádlo. Ta mi pomohla z domu vyhostit žehličku, kterou snad zažehlujeme už jen dětské zažehlovací korálky naší dcery od Hama či z Ikea. Přesto si však bez šňůry na prádlo život přestavit neumím. Některým věcem přes nejmodernější sušicí technologie sluší prostě více vyvěsit. Třeba košilím, i celé řadě holčičího dívčího oblečení s různými volánky. Do sušičky na prádlo je pak dávám jenom na finální změknutí a provzdušnění.

Čistota = půl života

My, české hospodyňky, jsme až přehnaně čistotné. Podezíráme dokonce moderní robotické vysavače, že svoji práci odflákly, a rády po nich vše kontrolujeme, nebo vyluxujeme ještě jednou. Vždyť býváme pověstné i tím, že než si pozveme domů někoho na větší úklid, raději před tím vše „předluxujeme“. Takže žít bez rohože přede dveřmi? Nemyslitelné!

Pohybové aktivity za pár korun

Děti i dospělí, hýbat se potřebujeme všichni. Je to zábava i cesta ke zdraví. Avšak spousta pomůcek je drahá, nebo se ukáže nebýt tak funkční jako klasika. Kupujeme si počítací švihadla, ale nakonec zjistíme, že nepotřebujeme nic počítat a chceme si pouze užít to perfektní skákání, které nabízí levnější textilní švihadla z bavlny a juty.

Chcete svému dítěti udělat na zahradě hřiště, ale děsí vás cena? Udělejte jej za pár korun. Pomocníkem vám budou různá lana. Pověsíte na ně dřevěnou houpačku, či třeba houpačku ze staré pneumatiky. Šplhací lano bude dítě milovat a stačí jej pověsit v zahradě na větev, nebo v podkroví na trám. Lana na šplh z juty lze využít zejména v interiéru a vytvoříte z nich různé balanční i prolézací dráhy, ale třeba i zajímavé interiérové prvky. A nezapomeňte – česká lana dělá Delana. Podívali jsme se jim na zoubek a byla pro nás radost vrátit se od mnohdy nesmyslných vymožeností moderní doby ke klasice.

Tvorba webových stránek: Webklient