Extralevne-Pneu.cz

Přidejte i vy své hodnocení

Je častým nešvarem, že řidiči nevěnují přílišnou pozornost pneumatikám u svých automobilů. Neuvědomují si, že tím se jejich pneumatikám výrazně snižuje životnost a bezpečnost může být omezena. Pneumatiky totiž musí během každé jízdy snášet velkou zátěž, udržují vozidlo v daném směru, tlumí nárazy a výrazně ovlivňují kvalitu nenadálého brzdění. Díky tomu by si spotřebitelé měli dát pozor při jejich výběru.

Jak na pneumatiky?

Kvalitní pneu by měly mít 3 základní vlastnosti – bezpečnost, úspornost, životnost. Často se však stává, že výrobci nenabízí pneumatiky, které tohle všechno splňují. Ti nejlepší mezi sebou soupeří, kdo vyvine úspornější pneumatiku. Taková pneu se musí co nejméně dotýkat vozovky a tím se spotřebuje méně paliva. Rozhodně tedy není vhodné kupovat nejlevnější pneumatiky. Nejen, že více projezdíte, ale za nějaký čas budete muset kupovat nové. Takže z dlouhodobého hlediska je lepší si připlatit.

Určitě se nemusíte bát nakupovat přes e-shop. Z jejich širokého sortimentu si určitě vybere letní i zimní pneu podle vašich představ. Nestačí však zakoupit kvalitní pneu.  Četnějšími kontrolami ušetříte. Třeba podhuštěná pneumatika zvyšuje spotřebu pohonných hmot a naopak přehuštěná snižuje životnost pneumatik. Samozřejmě byste vždy měli učinit kontrolu před delší cestou. Kromě toho byste měli sledovat výšku běhounu. Pokud je pod hranicí, tak na nic nečekejte a okamžitě pneumatiky vyřaďte z provozu.

Kde nakupujete pneumatiky vy? Podělte se s ostatními řidiči o své zkušenosti.

Tvorba webových stránek: Webklient