Zkušenosti Revolut účtem, kartou, akciemi a crypto

5/5 - (1 vote)

Revolut je digitální banka. Revolut začal v roce 2015 jako cestovní karta poskytující levné směnné kurzy a nyní se pomalu stává bankou. Jedná se o nejrychleji rostoucí digitální banku s širokou škálou funkcí. Primíárně stále skvělá volba pro ty, kteří často cestují. Ve České republice však může zčásti či dokonce plně nahradit vaši banku. Revolut má totiž bankovní licenci. Samotný Revolut neukládá vaše peníze, používá k tomu renomované banky Barclays a Lloyds.

Revolut poskytuje bankovní platební kartu zdarma. Stačí se zaregistrovat se zde na webu a potřebné instrukce vám obratem přistanou v telefonu a mailu (Pozvánku do Revolut můžete získat zde. Odměnou bude zajímavý bonus, stačí jen si objednat kartu a provést s ní pouhé tři platby.).

Můžete si tak snadno a rychle jen za použití osobních dokladů na dálku zřídit bankovní účet a provozovat ho na svém smartphonu, aniž byste potřebovali fyzickou infrastrukturu. Můžete si otevřít pouze účet v korunách nebo účet Euro a získáte také fyzickou bankovní kartu. Tuto kartu lze použít v bankomatech nebo kdekoli, kde jsou přijímány bankovní karty pro platby. Lze ji nahrát do svého telfonu a platit bezkontaktně.

Skvělá funkce je spotření a zaokrouhlování. Z každé platby ze své banky si můžete spožit do svého osobního rezoru. Je možné také nechat platby zaokrouhlovat. řeba když zaplatíte za nákup 246 korun, 4 koruny se vám uloží do osobního trezoru. Z každé platyb ta můžete podle zvoleného programu odkládat na později. Lze spožit nejenom v korunách, ale i Bitcoinu, to je ve chvíli, kdy hodnota éto kryptoměny raketově roste obzvláště výhodné.

Vůbec investování je s Revolut oprtavdu snadné. Můžete nejeno kupovat a prodávat akcie jako je třeba Tesla, Apple, Microsoft nebo další světové značky, ale snadno můžete své peníze ukládat i do krpytoměn nebo drahých kovů – zlata a stříbra.

Velkou výhodou používání Revolutu je i skutečnost, že můžete snadno převádět peníze mezibankovním kurzem až 5 000 GBP / měsíc a ušetřit na poplatcích za převod. Nabízejí směnárnu ve 30 různých měnách v reálném čase za mezibankovní kurz v rámci aplikace. Můžete také provádět okamžité platby mezi uživateli, kterých je již více než 15 milionů.

Účelem Revolut je flexibilní banka, která vám umožní snadno provádět každodenní bankovnictví, přijímat platby, hladce směňovat měnu atd. Pokud cestujete, Revolut vám může ušetřit spoustu peněz na transakčních poplatcích, jakmile získáte mezibankovní sazbu a neúčtují si žádné poplatky za zahraniční transakce.

Tvorba webových stránek: Webklient