Zkušenosti s virtuálními sídly ukazují na jejich přednosti

Přidejte i vy své hodnocení

V rámci podnikatelské činnosti máte vždy povinnost mít stanovené sídlo společnosti, což samozřejmě platí nejen pro firmy, ale také pro živnostníky. Jenže ne vždy se najdou finance na to, aby si člověk mohl pronajmout kanceláře. Zvláště v Praze a dalších velkých městech, kde je největší koncentrace firem a OSVČ, bývají pronájmy sídel dosti drahou záležitostí. Proto v posledních letech stále více firem a živnostníků volí takzvaná virtuální sídla.

Cenové hledisko

Virtuální sídlo pro OSVČ a firmy je zcela legální a snadno dostupnou záležitostí. Vyjde vás na pouhý zlomek ceny, kterou byste dali za reálné sídlo. Nejlevnější poskytnutí sídel pro firmy dnes vychází klidně jen na 100 Kč měsíčně, přičemž lze tímto způsobem získat adresu na atraktivním místě třeba v centru Prahy.

Možnost přesměrovat finance do samotného podnikání

Jestliže si necháte zřídit virtuální sídlo pro OSVČ a firmy, ušetříte nemalé množství peněz. Ty pak lze investovat do dalšího rozvoje firmy, případně je využít k jiným potřebám. V rámci takovéto služby máte kupříkladu zajištěné přijímání pošty, přesměrování telefonních hovorů, dokonce si v daném objektu můžete přímo pronajmout kancelář, když ji potřebujete třeba k jednorázovému jednání s obchodními partnery apod.

Ochrana vlastního majetku a snížení administrativní zátěže

Osobní zkušenosti s virtuálním sídlem ukazují, že se jedná o vysoce efektivní záležitost. Jako podnikatel nemusím mít adresu své firmy v místě bydliště, což samozřejmě přinese výhodu ve chvíli, kdy by z nějakého důvodu nastala má platební neschopnost a měl jsem nějaké nevyřešené závazky vůči svým obchodním partnerům. Virtuální sídlo pro OSVČ a firmy kromě jiného znamená i méně administrativy, která je běžně spojená s pronájmem klasických prostor.

Tvorba webových stránek: Webklient