Dukanova dieta

Přidejte i vy své hodnocení

Dukanovu dietu vymyslel francouzský lékař  Pierre Dukan. Jedná se o velice zajímavou dietu, jejích podstatou je konzumace bílkovin a omezování sacharidů. Dukanova dieta u nás není příliš známá, francouzi jí však mají rádi a držela i třeba i Carole Middletonová, matka Kate Middleton, která za 4 dny shodila 2 kg. Dukanovou dietou si udržují postavu i Gisele Bündchenová a herečka Jennifer Lopezová.

U této diety je důležité si stanovit, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se pak odvíjí délka diety. Dukanová dieta se skládá ze čtyř fází: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V první, útočné fází se konzumují jen netučné bílkoviny ? maso, vejce apod. Během pěti dnů můžete zhubnout až 3 kg. Důležité je vypít min. 2 litry neslazené vody. V druhé, proplouvací fázi, se přidává zelenina, syrová a tepelně upravená. Ve třetí se přidávají k bílkovinám a zelenině také ovoce. Poslední fáze tvrá dlouho, v podstatě celoživotně.

Tvrdí se, že u Dukanovy diety se nemusíte obávat jo-jo efektu, ale je třeba dodržovat čtvrtou fázi i poté, co jste se dostali na vytouženou váhu.

Drželi jste nebo momentálně držíte Dukanovu dietu? Podělte se s námi o vaše zkušenosti, zda vám tato metoda pomohla zhubnout.

Tvorba webových stránek: Webklient