Zkušenosti s operací očních víček

Přidejte i vy své hodnocení

Povislá víčka jsou problémem především pro ženy po 40. roku věku, avšak výjimkou nejsou ani mladší klientky a na kliniky plastické chirurgie čím dál častěji míří i muži. Vždyť i muži se chtějí líbit a není na tom vůbec nic špatného.

Plastická operace není jen modelace prsou, i když tento zákrok patří vůbec k nejčastějším. Ženy s malým poprsím touží po zvětšení. Ty, co mají prsa příliš velká, je chtějí zmenšit. Vždy chceme to, co nemáme. Operace očních víček však nemusí být pouze kosmetickou záležitostí, důvody mohou být i zdravotní.

Omlazení v obličeji má velký efekt

Nadbytek kůže na víčkách může mít opravdu nepříjemný efekt. Když kůže přepadává přes zorničku oka, pacientka má omezené zorné pole. Je-li tohle váš případ, určitě je vhodné objednat se k lékaři, který posoudí, zda je zákrok nezbytný. Pak vám totiž může být operace očních víček hrazena pojišťovnou.

Můj případ to nebyl, nadbytek kůže u horních víček mi nezmenšoval zorné pole, šlo o čistě kosmetickou záležitost. Netrápil mě pouze nadbytek kůže, nýbrž i tukové váčky. Operace očních víček mě zbavila obou těchto neduhů.

Mladší vizáž ani ne za hodinu

Na plastiku očních víček jsem se vydala do brněnské kliniky SurGal Clinic. Šla jsem sem na doporučení kamarádky, která má velmi pozitivní zkušenosti s vedoucím zdejšího Oddělení plastické chirurgie, MUDr. Ivanem Justanem, Ph.D.

Potěšil mě profesionální a zároveň lidský přístup. Vždy jsem přesně věděla, co se se mnou děje a co se chystá. Samotný zákrok trval asi 45 minut v lokální anestezii. Po něm jsem mohla jít rovnou domů, víčka byla přelepená náplastí. Chladila jsem je dle doporučení pytlíky černého čaje, a ačkoliv to samotné nebylo nijak omezující, vzala jsem si v práci raději na tři dny dovolenou. Zákrok jsem podstoupila v úterý, do konce týdne byla doma a následující týden už jsem běžně fungovala. Není tedy třeba bát se zdlouhavé rekonvalescence či velkých bolestí. A pokud vás od operace očních víček cena trochu odrazuje, nebojte se. Za tu změnu to opravdu stojí.

Tvorba webových stránek: Webklient