Jaké jsou mé zkušenosti s účetnictvím pro startupy?

Přidejte i vy své hodnocení

Když jsem rozjížděl svůj startup, byl jsem smířený s tím, že se neobejdu bez nutné administrativy a účetnictví. To bylo největším kamenem úrazu, neboť se v této problematice vůbec neorientuju. Z toho důvodu jsem se do něho nechtěl pouštět ani svépomocí. Svěřil jsem ho raději firmě, která má patřičné zkušenosti a dovednosti v tomto oboru.

Pozornost zaměřená pouze na podnikání

Díky tomu, že jsem využil služby účetnictví pro startupy, jsem ušetřil nejen čas, ale též peníze. Současně mi odpadla spousta starostí, jimiž jsem se nemusel zabývat, neboť si je vzala na svá bedra účetní firma. Účetnictví je v datové podobě, tudíž splňuje veškeré požadavky, jež na něj klade efektivní a moderní administrativa. Velmi mi to usnadnilo i plánování a finanční řízení, protože můžu vycházet z datové analýzy a BI reportingu. Firemní procesy tak mohou být digitalizovány, čímž se sníží riziko chybovosti. Vy tak máte nad vším lepší kontrolu.

Výhody, které vás přesvědčí

Startup účetnictví vám díky výše jmenovanému umožní soustředit se pouze na vaše podnikání. Máte totiž k dispozici dostatek dat a skutečných výstupů. V přeneseném smyslu slova jsem získal business partnera, účetní a IT specialistu v jednom. Čili měl jsem k ruce finančního ředitele, zkušeného účetního a nepostradatelného programátora. K tomu přičtěte využívání nejmodernějších datových technologií, s jejichž pomocí startup úspěšně roste. Naše firma nyní hojně využívá cloudová úložiště a umělou inteligenci, díky čemuž se všechny firemní procesy značně zefektivnily. Firemní finance transformované do digitální podoby v kombinaci s efektivním controllingem přispívají k optimalizaci daňového přiznání. To bylo pro mě skutečnou třešničkou na dortu, neboť jsem se výše odvedené daně velmi obával. Startup účetnictví vám rovněž pomůže s daňovou legislativou.

Tvorba webových stránek: Webklient