Zkušenosti s těhotenským fotografem

Přidejte i vy své hodnocení

Čekáte miminko? Nezapomeňte tento v mnoha ohledech výjimečný stav zvěčnit. Možná, že se už nebude opakovat. A jak ráda se po uplynutí několika let budete na své těhotenské fotografie dívat. A vzpomínat na jedno z nejkrásnějších období vašeho života. 

Těhotenství je krásné a náročné zároveň. Náročné po fyzické stránce. Na začátku ženu doprovázejí nepříjemné těhotenské nevolnosti a na konci ji zase trápí bolesti kloubů, zad a oteklé nohy. Za tyto zdravotní problémy ale ten malý uzlíček rozhodně stojí, jak vám jistě potvrdí každá maminka. Porodit dítě je stále jedním z největších privilegií ženy. A darem, který není dopřán každé. Už jen proto, že vy patříte mezi ty vyvolené, si toto období náležitě užívejte. A neváhejte ho zvěčnit prostřednictvím kvalitních těhotenských fotografií. 

Parametry dobré těhotenské fotografie 

Dobrá těhotenská fotka je po technické stránce dokonalá, dobře nasvícená, s dobrou kompozicí, nápadem a plná emocí. A takovou pořídit rozhodně není nic snadného. Ne každý fotograf těhotenskou fotku ovládá. A my známe fotografku, která ji umí na jedničku s hvězdičkou. A třikrát potrženou. Je jí brněnská fotografka Ivana Masseri (na internetu hledejte pod odkazem těhotenské focení Brno). 

Nechte se nafotit tou nejlepší

Ivana fotit rozhodně umí. Dobře pracuje se světlem i kompozicí. A nastávající maminky zachycené objektivem jejího fotoaparátu jsou zatraceně sexy. A i taková by těhotenská fotografie měla být. Maminka se na ní sama sobě musí líbit. A věřte, že když vás vyfotí Ivana, tak se sama sobě líbit budete. Při focení používá jemná fotografická pozadí a zajímavé kostýmy, v nichž patřičně vynikne těhotenské bříško. To nechcepatřičně narůst, ať je na snímcích pěkně viditelné. Ale zase to nenechávejte na poslední chvíli. Mohlby se stát, že miminko na svět přijde dřív, než se stihnete zvěčnit.

Nafoťte si své miminko

A až se tak stane, nezapomeňte nechat vyfotit i vaše miminko. Ivaniny newborn fotografie připomínají tvorbu Anne Geddes. Ani tyto fotky není snadné pořídit. Především vyžadují notnou dávku trpělivosti. A k tomu jsou poměrně časově omezené. Uspat týdenní miminko je rozhodně snazší než uspat měsíční. Proto s focením svého novorozence rozhodně dlouho neotálejte. 

Mějte památku na své miminko

K focení opět Ivana používá celou řadu rekvizit. Čepičky, ouška, čelenky, košíky, zavinovačky. Její spící miminka v různých polohách a rekvizitách jsou přímo neodolatelná, jak se ostatně můžete sami přesvědčit na jejích stránkách Ivanamesseri.com. Takovouto památku můžete mít i na své miminko. Z té nejlepší fotografie si nechte vytisknout fotoobraz, a ten si pověste třeba do ložnice. A ze zbytku si nechte zalomit fotoknihu. Uvidíte, s jakou radostí se k ní budete vracet. V podstatě celý život. Pokud zkrátka sháníte focení batolat do jednoho roku Brno, rozhodně jste na správné adrese.  

Tvorba webových stránek: Webklient