Zkušenosti se stavbou terasy svépomocí

5/5 - (1 vote)

Mít na zahradě vlastní zázemí, kde si v klidu můžete sednout a vypít si čaj nebo kávu je příjemné. Takové zázemí je ovšem potřeba vybudovat. Někdo si terasu nechá postavit od profesionálů, jiní zase dávají přednost své šikovnosti a terasu si postaví samostatně. Postavit terasu není tak složité, pokud využijete mnoho pomůcek, které vám práci urychlí a zaručí, že se terasa opravdu povede.

Co si připravit na výstavbu terasy?

Pro správnou výstavbu terasy budete především potřebovat kvalitní materiál, mezi takový patří především dřevo, které je vyhledávané nejen kvůli jeho elegantnímu vzhledu pro veřejnost, ale také vůči pořizovací ceně. Nezkušení, kteří chtějí stavět samostatně, také ocení, že dřevo je materiál, se kterým se dobře pracuje.

  • Dřevěná terasová prkna – na výstavbu si tedy připravte dřevěná terasová prkna, a vyberte si, kde budete terasu stavět.
  • Rovný povrch – pro výstavbu je také nezbytné, abyste měli rovný povrch, jestli tomu tak není, musíte jej vyrovnat, aby nebyla terasa nebyla křivá. Pro jednoduché srovnání povrchu využijte terasové rektifkační terče, které jsou k dostání v různých velikostech, umístit je můžete buď pod celou terasu nebo jen část, kde je povrch nerovný. Rektifikační terče tedy umožní nejen výstavbu, ale také postupné odvětrávání a pravidelný odtok vody z povrchu, což prodlužuje životnost materiálu terasy.
  • Distanční podložky – jednotlivé kusy materiálu je také nezbytné k sobě upevnit, k tomu zase pomohou distanční podložky, které zjednoduší montáž. Stejně jako rektifikační terče jsou navrženy tak, aby uprostřed byla mezera, která zajišťuje neustálou ventilaci vzduchu, což chrání před přebytečnou vlhkostí.

Jak o terasu pečovat?

Dřevěná terasa si vyžaduje dostatečnou pozornost a to pravidelně. Dřevo je velice náchylné na vlhkost, pravidelně terasu musíte natírat a impregnovat. V létě není dřevo natolik horké, na terase tak můžete odpočívat, i když je velké horko. Vzhledem ke dřevu je nezbytné být opatrní v kontaktu s ohněm, což se týká především grilu.

Tvorba webových stránek: Webklient