Co všechno potřebujete vědět před nákupem záclony do interiéru?

Přidejte i vy své hodnocení

Bytový textil je nedílnou součástí každé domácnost a náleží do něj i záclony či závěsy. Obojí zútulní a oživí interiér a dodá mu pravé teplo domova. Ruku na srdce. Dívat se na holá okna, která jsou opatřená praktickými leč nevzhlednými žaluziemi, oko nepotěší.

Na trhu jsou dostupné záclony a závěsy vyrobené z různých materiálů, které mají své výhody i nevýhody. Dle recenzí uživatelek na kvalitě materiálu jistě záleží, ale existuje také více druhů uchycení. Někomu vyhovují moderní očka, jiný dá přednost měkkým či kovovým očkům. Klíčem k úspěchu je správný rozměr, právě u toho mnohé hospodyňky chybují.

Pusťte si domů slunce a svěžest

Krásné záclony pověšené na oknech mají především dekorativní účel a jsou nejoblíbenější bytový textil. Díky nim bude interiér vzdušný, svěží a útulný. Záclony nejsou vyrobeny z nepropustných látek, a proto skrze ně proniká sluneční svit i lehký vánek. Pokud jsou vaše místnosti tmavé, bělostná záclona je patřičně prosvětlí. Dle zkušeností jsou krátké závěsy či záclony výhodné zejména v zimním období, kdy se topí. Dlouhé voály oceníte jako designový kousek během letních dní. Při výběru záclony i závěsu se držte vzhledem nábytku a dekorací v pokojích, jinak byste nevytvořili přátelskou atmosféru a vše se jakoby bilo. Obecně platí, že do malých pokojů sednou závěsy s menšími vzory, opulentní motivy sluší větším prostorám.

Jaký materiál zvolit?

Dnes si koupíte záclony jako kusovky a v metráži. Většina hospodyněk však upřednostňuje hotové záclony, s nimiž není žádná další práce. Je pravda, že obšití záclony není hračka. Modely se syntetickým vláken (polyamid, polyester, polyakryl) jsou krásné a nenáročné na údržbu, naopak produkt z přírodních vláken (bavlna, plátno) jsou okouzlující, ale nutností je většinou žehlení. Dokonce se mohou při nesprávném praní smrsknout. 

Pokud si nevíte s výběrem rady, mrkněte se na záclony, závěsy či povlečení do e-shopu Dante. Pestrou nabídkou budete inspirováni.

Tvorba webových stránek: Webklient