Jak najít dobrou kávu?

Přidejte i vy své hodnocení

Miluji kávu. Nejsem však zastáncem moderních trendů, kdy se po městě procházíte s kelímkem značky věhlasné kavárny. Přeslazené kávy totiž nejsou kávy. Je to jako kafe a dezert dohromady. Já chci ovšem cítit chuť kvalitního nápoje.

Opravdu čerstvá káva – slevový kód

Káva je jako víno. Vztah s ní si musíte hýčkat, vypilovat, k oblíbené chuti se propracovat. Jestli někomu přeslazené chutě, ovlivněné přidanými sirupy, chutnají, nevadí. Každého volba. Pokud ovšem píši o kvalitní kávě, jsme někde jinde. Jestli vám také chutná čistá chuť nápoje, poznejte její rozmanitosti s pomocí druhů nijak neovlivněných příchutěmi, pěněním nebo mlékem. Druhy se dělí dle toho, kde kávovníky rostou. Jedná se o Etiopii, Brazílii, Kolumbii, Honduras, může to být i Papua-Nová Guinea. Je zapotřebí, aby zrnka pocházela z aktuálních sklizní, tak si vychutnáte chuť a aroma. Já jsem experimentátor a musím říct, že mě oslovily produkty právě z lokace Papua-Nová Guinea. Jinak je tu pak klasika, arabica, jež mimochodem tvoří 65 % z celkové světové produkce. Pokud budete degustovat kávu, vyhledejte třeba výhodné akce. Co takhle spojení čerstvá káva slevový kód? Využijte toho.

Užijte si kávové předplatné

S poznáváním kávy vám pomůže profesionál. Někdo, kdo dokáže vyprávět mnoho o chuťovém profilu. I když se u nás kávovníky nepěstují, neznamená to, že našinec nemůže být znalec. Takoví umí ocenit čerstvost dovezených zrn, ty pak praží a prodávají maximálně týden staré směsi. Čerstvost je tak skutečně zaručena. Ta silná chuť, vůně, z níž vám bude blaho, to je rozdíl oproti práškovým směsím ze supermarketu, kterým se vyhýbám obloukem. V pravé kávě je cítit stopa mnoha faktorů. Čokolády, oříšků či ovoce. Podívejte se například na stránky firmy Mono, kde nabízí i kávové předplatné. Můžete si tak zajistit pravidelné zásoby kávy k sobě domů nebo i do zaměstnání. Pití tohoto nápoje je totiž rituál spojený s klidem, proto si užijte komfortu pravidelné zavážky až k vám.

Tvorba webových stránek: Webklient