Zkušenost s přelivovým bazénem – dobře se udržuje a vypadá nádherně

1/5 - (1 vote)

Přemýšlíte nad pořízením nového bazénu? Právě na jaře je ideální termín, kdy začít plánovat, ale i rovnou objednávat konkrétní řešení. Stihnout totiž můžete i aktuální koupací sezónu, takže si vyzkoušíte, jestli byla vaše volba správná. A jak je na tom přelivový bazén? Proč jde o zajímavé řešení a v čem je jeho údržba lepší? To se dozvíte v tomto článku. 

Jak vypadá přelivový bazén

Mnoho lidí volí jako základní variantu běžný plastový bazén. Jeho instalace není tolik složitá, ale výsledný designový i praktický efekt si rozhodně nezadá s krásným přelivovým bazénem. Ten vytváří efekt napnuté hladiny, která je v jedné rovině s okolním terénem. Je to možné díky malému odtokovému kanálku po stranách bazénu, kam proudí přebytečná voda. Ta přes filtraci míří opět zpět do bazénu. 

Efektivní filtrace vody pro udržování čistoty

Právě výkonná filtrace a víceméně neustálé čištění protékající vody je hlavní výhodou přelivového bazénu. Stačí na začátku správně vychytat aplikaci speciálních přípravků a filtr se následně postará o udržování krásné vody klidně i po celou sezónu. Bazén tak v zásadě stačí napustit klidně i pouze jednou, což přináší značnou úsporu vody a nákladů na jeho provoz. Pozor však na příliš velké nečistoty, kterým můžete zabránit v padání do vody vhodným krytem nebo ideálně zastřešením. 

Nezapomeňte na další příslušenství

Při objednávání bazénu nejde pouze o samotný bazén. Musíte mít dopředu promyšlenou a naplánovanou údržbu, což znamená výběr vhodné filtrační techniky. Pro zjednodušení údržby a prodloužení koupací sezóny zároveň může i zastřešení. I to je možné objednat rovnou s bazénem, nebo ho nechat dodělat dodatečně. Základem pro všechny případy však zůstává výběr komponentů od ověřené značky, kde máte jistotu odpovídající kvality s delší životností. Dobrou volbou je například ALBIXON.

Tvorba webových stránek: Webklient