Zkušenosti při stavbě venkovní terasy velí používat moderní prvky, realizaci výrazně usnadní

Přidejte i vy své hodnocení

Chystáte se během jara na výstavbu venkovní terasy, která poslouží pro příjemné posezení a odpočinek během pěkných dní? Abyste si vytvořili dostatečně kvalitní zázemí, je určitě dobré používat moderní materiály a doplňky, díky nimž realizaci hravě zvládnete i tehdy, nemáte-li zrovna nejbohatší zkušenosti.

Výběr základního stavebního materiálu

Snad každý odborník vám poví, že nejpůsobivější a na kompletaci nejsnazší jsou dřevěné venkovní terasy. Dřevo je samo o sobě materiálem, který se na zahradu k domu jednoznačně hodí. Terasa se stane přirozeným předělem mezi domem a pozemkem. Stačí vybrat vhodnou dřevinu. Jako nejlepší se jeví zejména skandinávský smrk a borovice, což jsou dřeviny, které mají vysokou odolnost, příjemný vzhled a vůni. Pakliže je vhodně ošetříte, terasa vám vydrží klidně desítky let bez nutnosti zásadních oprav a výměn jednotlivých prken a hranolů.

Upevnění terasy

Aby se vám venkovní terasa po pár letech nerozpadala, je nutné použít dobré pojivo. K upevnění jednotlivých prken a hranolů lze doporučit speciální nerezové vruty, jež jsou přímo určené do venkovního prostředí. Mají dostatečně silné hlavičky, navíc jsou vyrobené z materiálů, kterým nevadí zvýšená vlhkost.

Vyrovnání povrchu

Dalším praktickým prvkem, jenž se vám při výstavbě venkovní terasy bude náramně hodit, jsou rektifikační terče. S jejich pomocí si hravě poradíte s případnými nerovnostmi terénu. Ne vždy se totiž terasa staví na zcela rovném místě. Rektifikační terče je možné umístit pod celou plochu terasy, případně jen do jejích snížených částí. Alternativou jsou pak granulátové podložky. 

V neposlední řadě lze zmínit ještě distanční podložky. Zajistí, aby na sebe jednotlivá dřevěná prkna ideálně navazovala a nevznikala mezi nimi přebytečná vlhkost, dřevo pak dobře větrá.

Chcete-li si pořídit výše uvedené prvky, navštivte internetový obchod Gardina.cz. V něm najdete i řadu dalších praktických pomůcek pro realizaci venkovní terasy.

Tvorba webových stránek: Webklient