Recenze služby: Otestovali jsme službu výkup nákladních vozidel

Přidejte i vy své hodnocení

Tento problém řeší firmy i soukromníci. Zbavit se starého vozidla, auta s poruchou či autovraku po bouračce bývá složité a hlavně zdlouhavé. Pokud jde o náklaďák, zdá se to být téměř nemožným.

Výkup nákladních vozidel nabízí i již zavedená služba likvidace vozidel Zahotove.cz. Otestovali jsme, jestli je i u nákladních vozidel stejně hbitá a pro nás, majitele starých náklaďáků, tak efektivní. Tradiční prodejní kanály pro stará auta již dávno nefungují tak, jak bychom si jako prodávající představovali. Nejhorší je situace, pokud jde o nutnost držet na prodávaný automobil záruku.

Najít kupce není legrace

Nejdříve nás čeká mnohdy několikaměsíční snaha najít kupce. Autobazary horší vozidla odmítají, o ta nepojízdná a po bouračkách nemají zájem vůbec. Jednání se zájemci přes inzeráty je zdlouhavé. Obvykle se z deseti přislíbených zájemců na obhlídku dostaví jeden. Někteří pak chtějí automobil vidět i třikrát, a ještě navíc pošlou odborníka přes technický stav. Pokud jste doma v důchodu, tak to možná zvládáte, jinak nemáte šanci. Firmám to zas dokáže zaměstnat jednoho člověka.

Pod cenu a s rizikem držení záruky

Každý tlačí na cenu a automobil pak prodáváte za mnohem méně peněz, než jste chtěli. A zákazníci se vracejí. Ne s vděkem, ale se snahou dostat zpět další peníze. Uplatnění dodatečné slevy v rámci povinné záruky se stalo standardem, jak koupit ještě levněji. Když to nejde hned, tak alespoň dodatečně.

Kdo prodává nákladní automobil, a je jedno, jestli jde o soukromou osobu nebo firmu, potýká se s těmito problémy rovněž, dokonce v ještě větší míře. Mnohé překvapí, že službu Zahotove.cz, kterou znají jako fungující produkt pro prodej osobního vozidla či jeho autovraku, lze použít i v případě jiných stavebních strojů či nákladních aut.

Vyplatí se prodat nákladní vůz přes službu Zahotove.cz?

Výkup nákladních vozidel funguje obdobně jako u těch osobních. Při testování služby jsme standardně dopředu dostali základní odhad ceny našeho automobilu. Příchod zástupce firmy proběhl rovněž stejně rychle – dostavil se do 24 hodin. Jako obvykle se smlouvou, takže nebylo nutné nic předem sepisovat. Po prodeji v rámci této služby již nenesete záruky na prodaný vůz. Což je obrovský benefit. I v tomto případě lze získat peníze za vůz hotově na ruku.

Služba likvidace vozidel vás bez nákladů zbaví i takového nákladního vozidla, které už jen zabírá místo na pozemku a skutečně již dosloužilo. Často odkládáme likvidaci kvůli nákladům. Zahotove.cz si váš vysloužilý nákladní vůz odveze zdarma.

Tvorba webových stránek: Webklient