Zkušenosti s nákupem zlata mohou být i překvapivě pozitivní. U některých prodejců navíc potěší příznivá cena zlata

Přidejte i vy své hodnocení

Téměř každý už na internetu, v televizi nebo v dalších médiích narazil na informace o důležitosti investování. Nemalé procento obyvatel Česka však stále preferuje ukládání peněz na běžném, případně spořicím účtu. Zejména mezi staršími lidmi je navíc relativně časté držení většího množství prostředků v hotovosti. Naštěstí se finanční gramotnost postupně zlepšuje a postupně přibývá těch, kteří se pokoušejí své finance zhodnotit.

Základním pravidlem je investovat promyšleně. Pro začátečníky je skvělou volbou investiční zlato

Pokud nejste profesí ekonom a příliš se neorientujete ve světě obchodu a financí, měli byste si při investování počínat prozíravě. To platí dokonce i v případě, kdy se rozhodnete využít služeb zkušeného poradce. I ten vám totiž může doporučit variantu, která je riziková nebo nepříliš výhodná. V současné situaci, kdy se nejen v České republice, ale i v mnoha dalších zemích na celém světě projevuje ekonomická krize způsobená pandemií koronaviru, navíc není pro laika rozumné pouštět se do nakupování akcií. Obzvláště velké riziko představují kryptoměny, jejichž cena pravidelně zaznamenává i v krátkodobém horizontu dramatické výkyvy. Naprostou jistotou však je investiční zlato, které se osvědčilo během nespočtu minulých krizí.

Investiční zlato zvládnete bez problémů nakoupit sami. Jde to dokonce i z pohodlí domova

Investiční zlato dokáže spolehlivě ochránit peníze i během krize, cena zlata je navíc u některých českých prodejců výrazně příznivější než na burze. Osobně i přes internet si můžete koupit buď zlaté mince nebo slitky. Česká mincovna a slovenská mincovna se sice výrobou zlatých slitků nezabývají, prodejci je ale dovážejí například ze Švýcarska.

Tvorba webových stránek: Webklient