Zkušenosti s repasovanými počítači ukazují, že se jedná o výhodnou koupi, jak to máte vy?

Přidejte i vy své hodnocení

V okamžiku, kdy vám doma doslouží počítač, nezbývá vám často nic jiného než se porozhlédnout po možnostech nákupu nového. Jenže zcela nový počítač může být dosti drahou záležitostí, zvláště tehdy, má-li být výkonný. Mnozí lidé si proto koupi nemohou ze dne na den dovolit, pokud se nechtějí zbytečně zadlužit. Jak ale ukazují zkušenosti, řešení přeci jen existuje. Představují jej repasované počítače.

Finanční stránka

Největší předností, jíž se repasované počítače mohou chlubit, je samozřejmě cena. Bývá totiž řádově o tisíce korun nižší nežli v případě stejně výkonných přístrojů, které se prodávají v obchodech s elektronikou jako zcela nové, nepoužité.

Je možné se na repasované počítače spolehnout? A jak vlastně fungují?

Někteří lidé se domnívají, že je nákup repasovaných PC příliš rizikový, neboť se na ně nelze plně spolehnout a mají krátkou životnost. Z osobních zkušeností však mohu sdělit, že tomu tak není. Repasované počítače dokážou být plně funkční řadu let, takže se zcela stírá rozdíl mezi nimi a novými stroji, které jsou o desítky procent dražší. Je to dáno především důkladným prozkoušením zařízení před tím, než je nabídnuté ke koupi. Pakliže některé součástky nefungují, respektive jsou příliš opotřebované, dochází k jejich výměně či opravě, takže přístroj pak funguje jako nový. Někdy bývá přeci jen slabší baterie, ta se však dá vždy dokoupit, což už není nijak velká finanční zátěž.

Repasované počítače se dají pořídit nejen v klasické stolní verzi, ale také jako levné notebooky, jež oceníte tehdy, potřebujete-li mít moderní výpočetní techniku neustále u sebe, a to třeba během pracovních cest, na dovolené apod. Nejlevnější repasované počítače a levné notebooky se dají koupit v ceně hluboko pod 10 tisíc korun, záleží ale na aktuální nabídce konkrétních prodejců.

Tvorba webových stránek: Webklient