Zkušenosti s investičním zlatem

5/5 - (1 vote)

V posledních letech se mezi populací České republiky probudil zájem o investování. Roli zajisté hraje vyšší dostupnost informací díky rozmachu internetu, který je dnes ve většině domácností považován za naprosto nepostradatelný zdroj novinek, vzdělanosti i zábavy. Mnozí však nevědí, jaký k investování zaujmout postoj, a nemají dostatečně široký rozhled na poli investic. Produktů, do kterých lze vložit prostředky, je široká škála, pro laika je navíc používaná terminologie nepříliš srozumitelná. Rozhodla jsem se tedy podělit se o zkušenosti, které se budou hodit každému, kdo chce zhodnotit své finance.

Spekulativní investice představují značné riziko. Zlato však vaše prostředky spolehlivě ochrání i před inflací

Vidina rychlého zisku je téměř pro každého velkým lákadlem, vyplatí se ale odolat a postupovat s rozmyslem. Typickým příkladem spekulativní investice s vysokou mírou rizika jsou kryptoměny – někteří sice s jejich pomocí zázračně zbohatli, mnohem častější jsou však případy lidí, kteří nakoupili digitální měnu ve chvíli, kdy byla její hodnota vysoká, a nakonec ji prodali s nemalou ztrátou. Při napadení burzy hackery je navíc možné přijít o veškeré na ní uložené kryptoměny. Nemilé překvapení však mohou přichystat i akcie, fondy a další produkty. Zlato je však osvědčenou stálicí, která září na finančním nebi po dlouhá staletí. A stále dokola potvrzuje, že je tím nejlepším uchovatelem hodnot i během krize.

Když včas nakoupíte zlato, nemusíte se bát inflace

Jedním z důvodů, proč si pořídit právě zlato, je blížící se inflace. Právě ta dokáže domácnostem i firmám pořádně otřást rozpočtem a znehodnotit jejich dlouhá léta zodpovědně spořené rezervy. U zlata je osvědčeno, že jeho cena v dlouhodobém horizontu roste. Prostředky, které do něj vložíte, tudíž rozhodně (na rozdíl od peněz) neztratí na hodnotě. S vysokou pravděpodobností se naopak dočkáte solidního zhodnocení. V České republice je navíc další výhodou fakt, že je zlato osvobozeno od DPH.

Kupujte investiční zlato vysoké ryzosti

Bez ohledu na to, zda jste rozhodli pořídit zlaté mince, slitky, případně obojí, vybírejte ty o vysoké ryzosti. Takové pořídíte na www.zlate-mince.cz, případně osobně na pobočce v Obecním domě v Praze. Když si zadáte do vyhledávače „investiční zlato“ a projdete si výsledky, sami se přesvědčíte, že je právě tento prodejce vynikající volbou. Navíc tu můžete zlato i opět prodat.

Tvorba webových stránek: Webklient